KOMIA Trail Cup koostuu kolmesta eri polkujuoksutapahtumasta kooten ne yhteiseksi sarjaksi. Jokaisesta osakilpailusta jaetaan pisteitä seuraavasti:

1) 12p,  2) 9p,  3) 7p,  4) 6p,  5) 5p,  6) 4p,  7) 3p,  8) 2p,  9->) 1p

Cupin päätteeksi kolme parasta miestä ja naista palkitaan. Tasapisteissä korkeimmat pisteet ratkaisevat.

Miehet            
Sijoitus Juoksija Seura yms Lenz Pajuluoma Puls Nutrition Hallilanvuori Gream Gym Rupulivuori Yhteensä
1 Juha Luoma IkNV 12 12 12 36
2 Samuli Suokko Kyrönjoen Koskihäjyt 9 9 9 27
3 Osku Luoma Simunan Sipsuttajat 7 7 6 20
4 Mikko Panula HappyOrNot Oy 4 6 5 15
5 Ville Pitkänen Rasti-Jussit 5 4 3 12
6 Jarkko Rajala Rasti-Jussit 6 3 9
7 Timo Järvinen Rasti-Jussit 5 4 9
8 Mikko Lähdesmäki Rasti-Jussit 7 7
9 Jussi Teppo SSU-Triathlon 3 2 5
10 Pertti Sillanpää Häjyt 2 1 1 4
11 Heikki Linna Rasti-Ketut 1 1 1 3
11 Topias Saranpää Rasti-Jussit 1 1 1 3
11 Pekka Patana Laihian Luja 1 1 1 3
14 Arttu Marsela - 2 2
15 Antti Rantala KPMG 1 1 2
16 Ville Lemberg Rasti-Jussit 1 1
16 Jukka Vainionpää Rasti-Jussit 1 1
16 Kari Mäki-Kamppi Rasti-Kurikka 1 1
16 Juhani Tuomaala Kokkola 1 1
16 Timo Mäkinen Rasti-Jussit 1 1
16 Tapio Kujala Seinäjoki 1 1
16 Eetu Hirvensalo Rasti-Jussit 1 1
16 Kari Hirvensalo Rasti-Jussit 1 1
16 Kalle Seppälä - 1 1
16 Markku Jouppi Hierontajouppi 1 1
Naiset            
Sijoitus Juoksija Seura yms Lenz Pajuluoma Puls Nutrition Hallilanvuori Gream Gym Rupulivuori Yhteensä
1 Elina Myllymäki Seinäjoki 12 12 7 31
2 Susanna Kujanpää Turku Trail Runners 9 9 9 27
3 Hanna Suokko Seinäjoki 7 6 4 17
4 Hennariikka Rahkola Jämin Jänne 12 12
5 Tiina Sumuvuori - 2 4 6 12
6 Kristiina Joensuu Häjyt 6 3 3 12
7 Elina Rinkineva Rasti-Jussit 5 5 10
8 Eija Keski-Säntti Ilmajoki 7 7
9 Kirsi Haapamatti Ylistaro 5 2 7
10 Heini Hemminki Rasti-Ketut 4 1 1 6
11 Johanna Lassila Seinäjoki 3 1 2 6
12 Annukka Latvala Rasti-Jussit 1 1 1 3
12 Marjo-Riitta Kujala Seinäjoki 1 1 1 3
12 Sari Hirvelä Posion Pyrintö 1 1 1 3
12 Pia Ylelä Simunan Sipsuttajat 1 1 1 3
16 Katja Latvala YKV 1 1 - 2
16 Suvi-Pauliina Finnilä T2M 1 - 1 2
17 Anne-Mari Hautamäki Rasti-Ketut 1 1
17 Juulia Paalijärvi - 1 1
17 Laura Rinkineva Rasti-Jussit 1 1
17 Silja Suni - 1 1
17 Tiina Patana Laihia 1 1
17 Marjo Lassila - 1 1
17 Emmi Isoniemi Semiseniilit Systerit 1 1
17 Sara Kosola - 1 1
17 Marjut Kriikku - 1 1
17 Marjo Mukkala - 1 1
17 Ulla Luomansuu Evijärven Urheilijat 1 1
17 Heli Kurunmäki Alavus 1 1
17 Susanna Takaluoma Alavus 1 1
17 Anni Isoniemi Semiseniilit Systerit 1 1
17 Mervi Tuunanen Häjyt 1 1
17 Heidi Kontsas KPMG 1 1
17 Kati Mäntylä KPMG 1 1

Jaa sivu: